Aplikacje energoelektroniki

Przegląd głównych firm z zakresu Energoelektroniki:

  1. APS Energia SA
  2. DACPOL Sp. z o.o.
  3. DACPOL SERVICE Sp. z o.o.
  4. Danfoss Sp. z o.o.
  5. Lamina SI Sp. z o.o.
  6. P.P.U.H. ELPLAST Sp. z o.o.
  7. Zakład Energoelektroniki TWERD


APS Energia SA

ul. Marecka 47
05-220 Zielonka
+48 (22) 762 00 00 
+48 (22) 762 00 01
www.apsenergia.pl

APS Energia SA jest renomowanym producentem szerokiego spektrum urządzeń zasilania gwarantowanego dla zastosowań w energetyce, ciepłownictwie, przemyśle, telekomunikacji, medycynie oraz innych sektorach gospodarki. Niezawodność i stabilność zabezpieczenia dostaw energii jest głównym celem działalności firmy.

APS Energia oferuje: systemy zasilania awaryjnego odbiorników stało i zmiennoprądowych, prostowniki, zasilacze buforowe, falowniki, przemienniki częstotliwości, filtry aktywne, systemy nadzoru układów zasilania, ogniwa paliwowe.

Oprócz bogatej oferty produktowej, APS Energia świadczy również kompleksowe usługi: projektowanie, montaż, instalacja, uruchomienie, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny urządzeń zasilających produkcji własnej. Zdobyte doświadczenie umożliwia także prowadzenie szkoleń i doradztwa w zakresie systemów zasilania dla przemysłu oraz jednostek naukowych. APS Energia stale współpracuje z Politechniką Warszawską oraz innymi jednostkami naukowymi w kraju i zagranicą.

DACPOL Sp. z o. o.

Ul. Puławska 34
05-500 Piaseczno
+48 22 7035100
+48 22 7035101
http://www.dacpol.com.pl/

Firma DACPOL Sp. z o.o. od 1992 roku zajmuje się działalnością handlową, produkcyjną, doradczą i usługową. Specjalizuje się w kompleksowych dostawach podzespołów do: ENERGOELEKTRONIKI, ELEKTROTECHNIKI, ELEKTRONIKI, AUTOMATYKI i PNEUMATYKI.
DACPOL reprezentuje ponad 120 czołowych producentów podzespołów czynnych i biernych, modułów pomiarowych i zasilających, wentylatorów, radiatorów, elementów indukcyjnych, elementów klimatyki szaf, kabli, złączy, materiałów izolacyjnych.
Oferuje także szeroką gamę elementów dla potrzeb automatyki przemysłowej i wyposażenie warsztatowe (narzędzia, przyrządy pomiarowe, preparaty chemiczne i inne) oraz akumulatory. DACPOL zajmuje się także projektowaniem i produkcją bloków mocy, grzaniem indukcyjnym, produkcją i serwisem przemysłowych urządzeń pomiarowych.

Firma DACPOL SERVICE Sp. z o.o. 

Od 2003 prowadzi działalność usługową: doradczą, produkcyjną i serwisową. Rozwijamy działalność w dziedzinach:
• produkcji i regeneracji induktorów, wzbudników do grzania indukcyjnego
• produkcji bloków i modułów mocy, czoperów, inweretów, sterowników, regulatorów
• montażu szaf rozdzielczych i produkcji wiązek kablowych
• grzejnictwa indukcyjnego
• specjalizowanych urządzeń pomiarowych, testerów i układów automatyki
• sprzedaży i serwisie przemysłowych drukarek i etykieciarek


Danfoss sp. z o.o.

Ul. Chrzanowskiego 5
05-825 Grodzisk Mazowiecki
+48 22 7550784
+48 603 386 844
www.danfoss.pl/napedy

Danfoss Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Danfoss z siedzibą w Danii. W Polsce od 2001 r. jest firmą oferująca produkty i rozwiązania techniczne bazująca na mechanice oraz elektronice.

Produkty firmy Danfoss zapewniają ogrzewanie lub klimatyzację zarówno w domu jak i biurze, umożliwiają przechowywanie żywności w odpowiednich warunkach. Innymi słowy Danfoss podnosi komfort życia jednocześnie chroniąc środowisko naturalne.
Sukces tych produktów i rozwiązań to przede wszystkim umiejętność wykorzystania wiedzy z zakresu tradycyjnej mechaniki i nowoczesnej elektroniki oraz umiejętność łączenia tej wiedzy.


Lamina Semiconductors International Sp. z o. o.

ul. Puławska 34
05-500 Piaseczno
+48 22 7570745
+48 22 3989410
+48 22 7500884
www.laminasi.pl

Lamina Semiconductors International jest jedynym w Polsce producentem półprzewodnikowych przyrządów mocy – diod i tyrystorów.
Nasza oferta obejmuje diody (standardowe i szybkie), tyrystory (standardowe, szybkie i impulsowe), Moduły elektroizolowane, bloki modułowe, radiatory i osprzęt montażowy.
Produkcja oparta jest o zaawansowane technologie własne i licencyjne. Wszystkie produkty charakteryzuje najwyższa światowa jakość. Głównymi odbiorcami  wyrobów tej firmy są ABB Polska i Powerex Inc (USA).


P.P.U.H. ELPLAST Sp. z o.o.

Ul.Armii Krajowej 9
58-100 Świdnica
+48 74 853-34-72
+48 74 852-38-20
www.elplast.pl

Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe „ELPLAST” Sp. z o.o. powstało w roku 1989. Od początku swej działalności ma siedzibę w Świdnicy (ok. 50 km na południowy zachód od Wrocławia).

Produkty tej firmy to między innymi: zasilacze impulsowe: wykonania typowe i dedykowane, zasilacze LED, przetwornice DC/AC i DC/DC, systemy zasilające, sterowniki mikroprocesorowe do maszyn przemysłowych, zbliżeniowe czujniki optyczne, wyświetlacze elektromagnetyczne siedmiosegmentowe o wysokości cyfry 26mm, układy hybrydowe do sterowania wyświetlaczy, liczniki impulsów, usługi montażowe, usługi projektowe, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


Zakład Energoelektroniki TWERD

ul. Konwaliowa 30
87-100 Toruń
+48 56 654 6091
+48 56 654 6908 w.39
www.twerd.pl

Firma ZE „TWERD” istnieje od 1989 roku. Zatrudnia wyselekcjonowanych, twórczych i ambitnych pracowników otwartych na nowe trendy w energoelektronice.

Poczynając od tradycyjnych rozwiązań napędów prądu stałego, w krótkim czasie opracowała i wdrożyła do produkcji przemienniki częstotliwości jednofazowe AFC i trójfazowe MFC. Atutem firmy są prace badawczo-rozwojowe prowadzone od chwili jej założenia, z początku samodzielnie, a następnie wspólnie z Politechniką Gdańską, Warszawską i Lwowską. Właśnie we współpracy z Instytutem Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej opracowano wektorowe sterowanie falownika zapewniające wysoki moment mechaniczny przy niskiej prędkości kątowej. Zastosowana w tym rozwiązaniu metoda DTC-SVM (ang. Direct Torque Control – Space Vector Modulator) zapewnia bardzo dobre właściwości dynamiczne napędu i chroniona jest patentem zgłoszonym przez ISEP-Politechnika Warszawska.


Do góry